Váš malý sprievodca na varenie s marihuanou:

Konzumácia konope je skvelý riešením pre tých, ktorí nechcú fajčiť alebo tých, ktorí ju chcú používať na liečebné účely. Alebo si len možno chcete vychutnať koláčiky so svojími priateľmi. Nech je Váš dôvod akýkoľvek. Pokúsime sa Vám dať malý návod ako na varenie s marihuanou.

Pri varení s marihuanou je pri väčšine receptov potrebné určité množstvo marihuanového masla alebo marihuanového oleja, ktorý sa používa namiesto štandardného masla alebo oleja.

Naším cieľom je získať psychoaktívne účinky z konope pri jej konzumácii. Na to aby to mohlo fungovať je potrebné ju zahriať určitým spôsobom. Nebude to fungovať ak weed je konzumovaný priamo bez predchádzajúcej prípravy (a pravdepodobne to bude nechutné). Pretože tráviaci systém nie je schopný stráviť THC priamo.

Pri varení s marihuanou, je veľmi dôležité používať tuk (olej, maslo, mlieko), pretože THC je rozpustné v tukoch. To znamená že musíte uvariť konope s tukom (maslom, olejom). Pri zahrievaní sa THC uvoľňuje z konope, a viaže s tukmi.

Metódy extrakcie THC:

Existuje niekoľko rôznych metód extrakcie THC, od jednoduchých ktoré zvládnete spraviť aj sami doma po zložité ktoré je lepšie nechať na profesionálov.

Dekarboxylácia:

cannabis-decarboxylate

Za účelom uvoľnenia plného účinku marihuany, musíte najprv prejsť procesom nazývaným dekarboxylácie. Tento proces je odporúčaný ešte pred začiatkom varenia s marihuanou.

Raw konope obsahuje množstvo THCA ktoré nie je psychoaktívne. Avšak pri použití tepla prebieha v konope dekarboxylácia pri ktorom sa stáva psychoaktívnym.

Ako vypočítať množstvo THC pri varení:

weed-measurements_5-500x375

Jedna z potenciálnych ťažkostí pri varení s marihuanou je meranie toho , ako silný bude výsledný produkt. Však predsa nechcete byť hotový už po jednom koláčiku.

Množstvo THC na porciu je určované v miligramoch na každú porciu. Odporúčaná dávka THC na porciu je 10 mg, čo zodpovedá 1 čajovej lyžičke marihuanového masla, alebo marihuanového oleja. Táto dávka je dostatočná pre občasných užívateľov.

Najlepší spôsob ako kontrolovať veľkosť dávky THC  je vedieť koľko THC obsahuje konope ktoré používate. Zvyčajne odrody s 15-20% sú považované za nadpriemerné, odrody s 21+% sú považované za veľmi silné.

Za účelom štandardizácie dávkovania budeme predpokladať že konope má 10% THC. Z toho vychádza že 1000 mg konope bude obsahovať  100 mg THC. Ak chcete aby ste v jednej porcii mali 10 mg THC musíte poznať množstvo porcií. Z toho vychádza že na 4 porcie po 10mg THC budete celkovo potrebovať 40 mg THC = 400 mg konope.

 

Aké sú účinky po konzumácii konope?

Po konzumácii marihuany môže byť zážitok veľmi odlišný ako po fajčení. Pre začiatok účinky vydržia oveľa dlhšie a prežitok môže byť oveľa intenzívnejší.

Tieto účinky môžu nastúpiť od 30 minút až po niekoľko hodín od konzumácie jedla obsahujúce THC. Preto ak takéto jedlo zjete a necítite žiadne účinky okamžite nebuďte príliš netrpezlivý.

Odporúčame začať postupne z nižšími dávkami  a postupne ich zvyšovať pokiaľ nedosiahnete stav s ktorým budete spokojný.

Keď nastúpia účinky začnete sa cítiť veľmi uvoľnene, ak sedíte v pohodlnom kresle môže sa stať že sa nebudete chcieť ani pohnúť a že vaše telo sa Vám bude zdať ťažké. Môžete mať tiež halucinácie, alebo veľmi intenzívne myšlienky /vízie.

Kľúčom k príjemnému prežitku je uvoľniť sa a užiť si stav.

Čo mám robiť ak som toho zjedol príliš veľa?

cake2

Po zjedení veľkého množstva jedla obsahujúceho THC, môžete pociťovať veľmi intenzívny zážitok. Môžete mať pocit nevoľnosti, zmätený, neschopný sa pohybovať alebo hovoriť, Vaša koordinácia môže byť silno ovplyvnená, môžete mať halucinácie, alebo pocit že Vaše telo pláva.

Ak to preženiete a máte pocit že účinky sú príliš silné je tu pre Vás niekoľko tipov ktoré môžete vyskúšať:

  1. Piť ovocné šťavy, alebo jesť citrusové ovocie
  2. Jesť pistácie alebo píniové oriešky
  3. Používať produkty bohaté na CBD (Cannabidiol)

Pár jednoduchých receptov na začiatok:

Po tom čo sa vám podarí vyrobiť si svoje prvé marihuanové maslo, ktorého recept nájdete na našom blogu , v sekcii RECEPTY, máme pre Vás prichystané jednoduché recepty ktoré môžete vyskúšať.

zdroj: http://herb.co/cooking-with-cannabis/

Ak sa ti článok páčil budeme ti vďační, ak ho budeš zdielať medzi tvojich priateľov.

PS od FourTwenty :

Našim prioritným cieľom je vytvoriť silnú a súdržnú ! 420 ! komunitu v tejto našej kontroverznej krajine, nebáť sa rozprávať o tom čo máme radi a predovšetkým oficiálnu značku pre Weedmanov/Ganjamanov FourTwenty. Buď súčasťou tejto myšlienky, každý jeden z Vás je dôležitý ! A preto čo najmenej môžeš spraviť je podporiť to tiež a povedať o nás známym, alebo lajknúť, či zdielať článok, web, fanpage, čo ťa jednoducho zaujme. Články a novinky ohľadom nášho merchu nájdeš aj na našom fanpage FourTwenty420skcz .

Neprehliadni možnosť pridať sa a sledovať naše ďalšie fanpage

WeedTube – každý deň najzaujímavejšie videá zo sveta konope.

 Ganjamánia – nepotrebuje komentár.

420 Hot Girls – poteš svoje oko každý deň nové nádherné pipiny, ktoré milujú weed.

Priznania zhúlených – sleduj, alebo pridaj svoje zhúlené priznanie aj ty.