Previnilec už nemusí skončiť so záznamom v trestnom registri či dokonca vo väzení.

Doterajšia prax bola taká, že aj za držanie minimálneho množstva drog vás mohli zatknúť a odsúdiť. Pri skutočne malom množstve síce neboli tresty tvrdé, ale predsa len hrozili. Osobitne to bilo do očí v porovnaní s niekoľkými medializovanými nízkymi trestmi za smrť človeka.

Väzenie za malé množstvo drogy by Slovákom podľa denníka SME už nemalo hroziť. Sudcovia si už začínajú všímať, aké množstvo drog mal človek pri sebe. Za menšie množstvá už nemusí previnilec skončiť so záznamom v trestnom registri či dokonca vo väzení. Krajský súd v Bratislave určil hranicu v prípade pervitínu len nedávno. Je to sto miligramov. Senát rozhodoval v prípade muža, u ktorého našla polícia pervitín. Išlo o jednorazovú dávku, ktorá bola zrejme pre jeho vlastnú spotrebu. Senát rozhodol, že to nie je trestný čin.

Miernejšie tresty za marihuanu – do 500 miligramov, odporučil nižším súdom už pred dvoma rokmi. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) hovorí, že plánuje prípustné množstvá drog stanoviť v zákone. Jej hovorca potvrdil, že v súčasnosti pripravujú nový legislatívny zámer.

Toto je návrh expertnej skupiny:

davka-pre-osobnu-spotrebu-drogy-slovensko-2016

Čo je ale osobná spotreba?

Najpopulárnejšou drogou na Slovensku je marihuana, extáza či pervitín. Určiť ale, aké množstvo zodpovedá jednorazovej dávke, je podľa odborníkov ťažké. Prípustné množstvá drog sa líšia aj v zahraničí. Napríklad susedné Česko stanovilo pre marihuanu hranicu na desať gramov, zatiaľ čo u nás návrh ráta s jediným gramom. Trojnásobne väčšiu hranicu tolerujú Česi aj pri heroíne. “Kriminalizácia všetkých ľudí, u ktorých sa našli drogy, prináša štátu iba ďalšie náklady,” povedala pre denník odborníčka Tatiana Hičárová z organizácie Plán B – Drogy inak.

1241684_625xzdroj : legalizuj.to

 

Ďakujeme za tvoj čas, že si si klikol na náš článok, ak sa ti páčil najmenej čo pre nás môžeš spraviť je lajknúť ho, alebo zdielať medzi priateľmi a my budeme vedieť, že má význam ti podobné články prinášať aj ďalej. A môžeš naše články sledovať na našom fanpage FourTwenty 420 sk/cz

Neprehliadni možnosť podporiť nás tiež kúpou nášho originál merchu 420. Napr. tričko momentálne iba 10 eur.

trika

http://www.fourtwenty.sk/kategoria-produktu/oblecenie/

Tak isto sleduj naše fanpage
WEEDeá

 Ganjamánia

420 Hot Girls

Priznania zhúlených