O nás

Kedy, prečo, pre koho a ako začal projekt Fourtwenty?


Projekt začal v roku 2015 náhodou, ktorá v nás vznietila obrovské nadšenie. Pri jednom pracovnom jointe, keď sme pracovali ako komparz k seriálu Chlapi neplačú, sa k nám dostala zaujímavá legenda, od nášho spolužiaka a kolegu, ktorý mal symbol 420 na šiltovke. Legenda vraví o americkej partii piatich chalanov prezívaných Waldos. Názov je vyvodený z ich mien, pretože traja z piatich boli bratia – Steve, Patrick a Dave Waldo. Pravidelne sa stretávali pri školskom múre školy San Reafael o 4:20 pm. na prvého popoludnajšieho jointa.

Dozvedeli sa o opustenom marihuanovom poli, ktoré sa tak, ako by to urobil každý z nás, rozhodli nájsť. Ich hľadanie začínalo vždy o 4:20 pm. Nezadarilo sa im hneď, ale vytúžené pole našli. 420 sa pre nich stal symbolom nie len marihuany, ale aj toho vytúženého chillu. Rýchlo sa rozšíril po Kalifornii a odtiaľ sa dostal do zvyšku sveta, až nakoniec aj k nám. Preto dnešný huliči na celom svete vzdávajú 20.4 poctu marihuane.

Príbeh nás v sekunde inšpiroval. Už sú to dva roky a. nám sa aj vďaka Vám a našej snahe darí. Chceme projekt posunúť oveľa ďalej ako do kútov Slovenska, ale nechceme ho z toho vynechať. Preto, v našom logu nájdete znaky slovenského erbu. Aby svet vedel odkiaľ projekt pochádza a my sme mohli našu vlasť hrdo reprezentovať v tomto smere, aj za hranicami. Ďalej sú v logu zakomponované, ako inak, špičky listov konope. Ako posledné si v ňom môžete všimnúť hodiny, ukazujúce na čas ,,za desať pol piatej,, alias 4:20 pm. A teraz si vysvetlime prečo.

Cieľom je spájať ľudí ktorý majú niečo spoločné, bez toho aby Vás prenasledovali nepríjemnosti spojené s nosením zeleného listu. Bohužiaľ je to tak, symbol zeleného listu začal byť tvrdo odsudzovaný a my potrebujeme niečo nové. Niečo čo by sme chápali len my, tí ktorí to majú chápať. Chceme, aby nás prestali škatuľkovať ako demotivovaných feťákov. My môžeme vidieť realitu aká je, ale bohužiaľ málokedy máte možnosť vysvetliť ju inému človeku. Preto sa chceme symbolom 420 zbaviť, nepríjemných pohľadov, poznámok, urážok a odsudzovania. Symbol 420 môžete mať skoro na každej príležitosti, a pre tých, ktorý ho nechápu to bude len číslo. Pre ostatné spriaznené duše to bude jasný znak. Číslo 420, má za úlohu nie len spájať ľudí, ale aj vyjadriť nesúhlas so súčasnou situáciou, s našou legislatívou a pôsobením Smeru (s úctou žiadame vyznávačov Smeru, aby zatvorili túto stránku) .

Pre pravých nefalšovaných ľudí, ktorý majú správne hodnoty, vážia si rodinu, všetko čo majú a dobrých priateľov. A nie len to. Snažia sa takými priateľmi byť. Pre chalanov a baby, ktorý drú na svojich snoch, a nevozia sa po rodičoch, bohatých mužoch, alebo sociálnej podpore. Ak si sa v tom našiel a vieš o co tu ide, neváhaj a vyjadri svoj názor 420 – tkou aby všetci vedeli že sa ti nepáči čo sa tu deje a ty už nebudeš ticho.