Stalo sa aj tebe, že si niekedy len tak sedel na lavičke ( bez ohľadu na to, či si tam čo si mal, alebo nie ) a policajt ťa požiadal, aby si vybral všetko čo sa vo vačkoch nachádza ? Má policajt na takýto úkon právo ?

ODPOVEĎ

Bezpečnostnú prehliadku môže policajný príslušník vykonať len pri služobnom zákroku. Vtedy je policajt oprávnený presvedčiť sa, či osoba, proti ktorej vykonáva služobný zákrok, nemá pri sebe zbraň. Pokiaľ nejste súčasťou priestupku alebo trestného činu, policajt nemá oprávnenie požiadať vás o vyloženie predmetov z vačkov. Prekročil by svoje právomoci a mohol by sa dokonca dopustiť trestného činu zneužívania práv verejným činiteľom.

Pre viac informácií si pozrite § 9 a § 22 zákona č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore.

zdroj : www.matepravo.sk

Našim prioritným cieľom je vytvoriť silnú a súdržnú komunitu v tejto našej kontroverznej krajine a nebáť sa rozprávať o tom čo máme radi. Buď súčasťou tejto myšlienky, každý jeden z Vás je dôležitý ! A preto čo najmenej môžeš spraviť je podporiť to tiež a povedať o nás známym, alebo lajknúť, či zdielať článok, web, fanpage, čo ťa jednoducho zaujme.

 

Neprehliadni možnosť pridať sa a sledovať naše ďalšie fanpage

FourTwenty420skcz – všetko o svete 420, články, príspevky, zábava.

WeedTube – každý deň najzaujímavejšie videá zo sveta konope.

 Ganjamánia – nepotrebuje komentár.

420 Hot Girls – poteš svoje oko každý deň nové nádherné pipiny, ktoré milujú weed.

Priznania zhúlených – sleduj, alebo pridaj svoje zhúlené priznanie aj ty.

+ INSTAGRAM