Rovnako ako ostatné rastliny potrebuje aj konope k svojmu rastu živiny. Okrem základnej trojice N/P/K vyžaduje pre správny rast niekoľko ďalších stopových prvkov, niektoré z nich v úplne malom množstve.

Rozdiel medzi chemicky vyrábanými a prírodnými živinami je v spôsobe akým sa vyrábajú. Koncentrované hnojivá, ako napríklad Miracle-Gro, vyrábané v laboratóriu, nie sú obvykle považované za organické (prírodné). K tým radíme živiny pochádzajúce zo živých organizmov, napríklad netopieri trus, rybie emulzie či morské riasy.

Organické pestovanie marihuany znamená, že substrát aj hnojivo pochádzajú z prírodných zdrojov a nejedná sa o umelé zmesi vytvorené v laboratóriu. Nechápte nás zle, skvelú marihuanu môžete vypestovať aj pomocou základného hydroponického trojzložkového hnojiva, ale v tom prípade to nikdy nebude organická ani úplne čistá marihuana s nenarušenou a plne rozvinutou chuťou a vôňou.

Niektorý pestovatelia tvrdia, že rastliny predsa nemôžu poznať, aké molekuly prijímajú, takže organické pestovanie je výmysel a strata peňazí. Zástancovia prírodného pestovania zase tvrdia že ich produkt je zdravší a má lepšiu chuť. Pravda však leží niekde uprostred.

Organické hnojivá sú väčšinou cítiť o niečo výraznejšie ako ich chemické náhrady, ale výsledok za to stojí. Naviac nevypúšťate žiadne chemické soli do vody, takže znižujete dopad na prírodu. Celkovo organické pestovanie s využitím čerstvo uvarených kompostových “čajov” a prírodných živín je lacnejšie, jednoduchšie a pre ľudí a celú planétu zdravšie. Preto sa mi zdá že nie je nad čím premýšľať.

Všetky rastliny, či už pestované organicky alebo inak, je potrebné počas posledných dvoch týždňov preplachovať, aby sa zbavili solí a minerálov, ktoré behom svojho života nazbierali. Na zalievanie sa používa čistá voda bez prídavkov živín, čo môže ku koncu viesť k žltnutiu listov. Nemusíte sa ale báť. Je to nutný krok a strata zelene v listoch znamená menej “zelenú” chuť výsledného produktu. Keby svoje rastliny preplachovalo viac pestovateľov, zlepšilo by to kvalitu marihuany po celom svete.

Zdroj: MUDr. Julie Holland. 2010, Tráva, kompeltní pruvodce světem marihuany v medicíne, vedem kultúře a politice. Praha: Pragma 2014. 454s.ISBN 978-80-7349-408-7

Náš tip : overené kvalitné semiačka a mnoho iného odporúčame objednávať na growmart.cz

Koupit Semena konopí

 

Ak sa ti článok páčil budeme ti vďační, ak ho budeš zdielať medzi tvojich priateľov.

PS od FourTwenty :

Našim prioritným cieľom je vytvoriť silnú a súdržnú ! 420 ! komunitu v tejto našej kontroverznej krajine, nebáť sa rozprávať o tom čo máme radi a predovšetkým oficiálnu značku pre Weedmanov/Ganjamanov FourTwenty. Buď súčasťou tejto myšlienky, každý jeden z Vás je dôležitý ! A preto čo najmenej môžeš spraviť je podporiť to tiež a povedať o nás známym, alebo lajknúť, či zdielať článok, web, fanpage, čo ťa jednoducho zaujme. Články a novinky ohľadom nášho merchu nájdeš aj na našom fanpage FourTwenty420skcz .

Neprehliadni možnosť pridať sa a sledovať naše ďalšie fanpage

WeedTube – každý deň najzaujímavejšie videá zo sveta konope.

 Ganjamánia – nepotrebuje komentár.

420 Hot Girls – poteš svoje oko každý deň nové nádherné pipiny, ktoré milujú weed.

Priznania zhúlených – sleduj, alebo pridaj svoje zhúlené priznanie aj ty.