Vo svete, kde je každá odpoveď vzdialená iba na jeden klik, Google mnohým z nás hádže záchranné lano. Či už sú ľudia zvedaví na nové spôsoby rolovania jointov, či v USA hľadajú lekára predpisujúceho marihuanu, alebo čo sa dá robiť, keď sme príliš „high“, Google je tu vždy a zodpovie aj tie najmenej praktické otázky s ľahkosťou. Desiatky a desiatky ľudí kladú rôzne otázky každý deň – a tu je tých 10 najvyhľadávanejších otázok na Googli o marihuane.

1.„Zhúlim“ sa viac, keď dym podržím dlhšie?
Keď sme užívali marihuanu po prvý krát, pravdepodobne nám doporučili podržať dym najdlhšie, ako je to možné, aby sme maximalizovali účinok. Nie je to však pravda. Viac ako 95 % THC sa absorbuje do systému v priebehu niekoľkých sekúnd po inhalácii.

2.Keď fajčím marihuanu pred cvičením, zvýšim svoju vytrvalosť?
Cvičenie pod vplyvom trávy je skvelé z viacerých dôvodov. Cannabis zvyšuje metabolizmus, pomáha s regeneráciou svalov po tréningu a áno, môže zvýšiť vytrvalosť. Kanabinoidné receptory v mozgu sa pod vplyvom THC upokoja, redukuje sa úzkosť a zvyšuje sa výdrž.

3. Je marihuana teraz silnejšia, ako bola v 70-tych rokoch?
Máte staršieho kamoša, ktorý niekedy poznamenal, že dnešná tráva nie je vôbec taká, ako pred rokmi? Je to tak – pri porovnaní vzoriek zo 70-tych rokov 20. storočia sa ukázalo, že marihuana je v súčasnosti o 57-67 % silnejšia.

4.Ako to, že je marihuana teraz taká silná?
V uplynulých rokoch (pred legalizáciou akéhokoľvek druhu) sa viac ako 60 % marihuany do USA pašovalo z Kolumbie. Táto tráva nebola zložená len zo šišiek, ale tvorila ju zmes listov, stoniek a šišiek dokopy. Ako sa zvyšovali znalosti o marihuane, tak pestovatelia produkovali silnejšie a silnejšie rastliny.

5.Existuje spôsob, ako rýchlo zredukujem pocit „zhúlenia“?
Všetci sme už urobili chybu a dopriali si príliš veľa. Pre začiatočníkov môže byť účinok „srdca bežiaceho o závod“ desivý, ale nie je dôvod sa báť. Tri jednoduché a časom overené metódy redukovania príliš silných stavov po marihuane sú: vypiť veľmi studenú vodu alebo džús, zjesť pikantné jedlo alebo vyskúšať zjesť citrusové ovocie – terpény v ovocí pomôžu zastaviť nežiadúci efekt.

6.Kde nájdem lekára predpisujúceho marihuanu?
Keď máte to šťastie a žijete v USA v štáte s legalizovanou marihuanou, nájsť lekára by mala byť hračka. Rýchle hľadanie na Googli odhalí najlepších lekárov školených na liečbu pomocou marihuany vo vašom okolí. Uistite sa a prezrite si recenzie predtým, ako si doktora vyberiete, aby ste zvolili pre vaše individuálne potreby toho pravého.

7.Môžem si olej/wax vyrobiť doma?
Veľa z nás nechce zakotviť pri kupovaných koncentrátoch – chceme si urobiť vlastné! Dabs – hašišový olej či wax a iné produkty z marihuany sú na domácu výrobu rizikové, no našťastie sa našlo pár nadšencov, ktorí objavili spôsob, ako si olej bezpečne vyrobiť doma s použitím žehličky na vlasy a pergamenového papiera.

8.Aký je rozdiel medzi Indicou a Sativou?
Dokonca ani mnohí skúsení fajčiari nerozumejú rozdielu medzi týmito dvomi rôznymi typmi konope. Indica slúži na upokojenie, relax a zníženie úzkosti – najlepším sa javí užitie na večer, pre dosiahnutie regenerujúceho spánku. Sativa podporuje kreativitu, zvyšuje energiu, najlepšia je na užívanie počas bdelého stavu.

9.Môžem si na marihuane vypestovať závislosť?
Nie. Odpoveďou je, a vždy bolo – nie. Aj keď je možnosť, že sa u niektorých osôb vytvorí duševná potreba alebo túžba fajčiť marihuanu, v cannabise neboli zistené žiadne vlastnosti alebo chemické látky, ktoré by spôsobovali fyzickú závislosť, ako je to pri heroíne alebo metamfetamíne, ktoré po prerušení užívania zapríčiňujú abstinenčné príznaky .

10.Prečo je marihuana stále nelegálna?
Toto by mohla byť najlepšia otázka zo všetkých. Viac ako polovica štátov v USA si už zvolila cestu legalizácie niektorých foriem cannabisu. Federálna vláda USA však stále odmieta odstrániť konope zo zoznamu drog. Je množstvo názorov a odpovedí na to, prečo je marihuana stále nelegálna, ale najčastejšie dôvody vravia o tom, že vláda USA v súčasnosti ešte len skúma možnosti regulácie na federálnej úrovni.

zdroj : Amster Hamster

Nám google vyhodil následovné najviac vyhľadávané frázy 😀

weeed

Ak sa ti článok páčil budeme ti vďační, ak ho budeš zdielať medzi tvojich priateľov.

PS od FourTwenty :

Našim prioritným cieľom je vytvoriť silnú a súdržnú ! 420 ! komunitu v tejto našej kontroverznej krajine, nebáť sa rozprávať o tom čo máme radi a predovšetkým oficiálnu značku pre Weedmanov/Ganjamanov FourTwenty. Buď súčasťou tejto myšlienky, každý jeden z Vás je dôležitý ! A preto čo najmenej môžeš spraviť je podporiť to tiež a povedať o nás známym, alebo lajknúť, či zdielať článok, web, fanpage, čo ťa jednoducho zaujme. Články a novinky ohľadom nášho merchu nájdeš aj na našom fanpage FourTwenty420skcz .

A nezabudni, že momentálne prebieha súťaž o box papierikov na našom fanpage Ubalgin 420 . Tak poď skúsiť šťastie 🙂

DSC_9456